Menu
Home Page CEOP

Main Governors Attendance

2019/20

Main Governing Body Meeting

Autumn

Spring

Summer

 

Mrs  S Rubin

 

 

 

 

Mrs J McNally (Chair)

 

 

 

 

Mr E Proctor

 

 

 

Resigned January 2020

Mr P Brighouse

 

 

 

 

Cllr Stuart Dickman

 

 

 

Removed on 30.10.19

Mrs C Knight

 

 

 

 

Mrs C Deacon

 

 

 

 

Miss Gemma Handley

 

 

 

Appointed 3rd April 2019

Mr P Simpson

 

 

 

Resigned November 2019

Mr C Leech

 

 

 

Resigned November 2019

Mr M Vickers

 

 

 

 

Rev G Thomas (Vice)

 

 

 

 

Ms P Manley

 

 

 

Appointed July 2019

Miss R Stott

 

 

 

 

Mr M Graney

 

 

 

Appointed July 2019

Mr S Ravenscroft

 

 

 

Resigned January 2019

Ms J Brandreth

 

 

 

Resigned July 2019

Mr R Jones

 

 

 

Appointed November 2019

Ms L Smith

 

 

 

Appointed May 2020

Ms A Austin

 

 

 

Appointed March 2020

Attended

 

 

 

 

Apologies

 

 

 

 

Non Attendance - No Apologies

 

 

 

 

No longer on GB

 

 

 

 

2018/19

Main Governing Body Meeting

Autumn

Spring

Summer

     

Mrs  S Rubin

 

 

 

     

Mrs J McNally

 

 

 

     

Mr E Proctor

 

 

 

     

Mr P Brighouse

 

 

 

     

Cllr Stuart Dickman

 

 

 

     

Ms J Brandreth

 

 

 

Resigned July 2019

 

Mrs C Knight

 

 

 

     

Mr S Ravenscroft

 

 

 

Resigned January 2019

Mrs C Deacon

 

 

 

     

Miss Gemma Handley

 

 

 

Appointed 3rd April 2019

Mr P Simpson

 

 

 

     

Mr C Leech

 

 

 

     

Mr M Vickers

 

 

 

     

Rev G Thomas

 

 

 

     

Miss R Stott

 

 

 

     
             

Attended

           

Apologies

           

Non Attendance - No Apologies

           
2017/18

Main Governing Body Meeting

Autumn

Spring

Summer

   

Mrs S Rubin

 

 

 

   

Mrs J McNally

 

 

 

   

Mr E Proctor

 

 

 

   

Mr P Brighouse

 

 

 

   

Mr S Patton

 

 

 

Resigned Jan 2018

Ms J Brandreth

 

 

 

   

Mrs C Knight

 

 

 

   

Mr S Ravenscroft

 

 

 

Appointed Oct 2016

Mrs C Deacon

 

 

 

Appointed May 2017

Mr R McGibbon

 

 

 

Resigned Feb 2018

Mr P Simpson

 

 

 

   

Mr C Leech

 

 

 

Appointed May 2017

Mr M Vickers

 

 

 

Appointed June 2017

Ms B Stott

   

 

Appointed May 2018

Rev G Thomas

 

 

 

Appointed 18 Sep 17

Mrs H Whiteside

 

 

 

Resigned Jan 2017

Mr D Cole

 

 

 

Resigned Dec 2016

Mrs D Andrews

 

 

 

Resigned Jan 2017

Mr M Barton

 

 

 

Resigned Mar 2017

Ms K Usher

     

Resigned Sept 2016

 
           

Attended

         

Apologies

         

Non Attendance - No Apologies

         
Top